Lato w bibliotece
piątek, 14 lipca 2017 14:15

Jak co roku, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała niezwykle bogatą ofertę zajęć dla dzieci spędzających wakacje w mieście. W tym roku propozycji było „ co nie miara”.

W dniach 3-7 lipca w bibliotece tłumnie zbierały się dzieci, aby uczestniczyć w zajęciach plastycznych, sportowych i konkursach. Liczne atrakcje, w których brały udział dzieci to: gry i zabawy na świeżym powietrzu, konkurencje sportowe, gry planszowe i zabawy jak: „Stary niedźwiedź…”, „Chodzi lisek…”, „Gąski, gąski…”, kalambury i zagadki, układanie puzzli na czas zajęcia w pracowni komputerowej – nauka bezpiecznego korzystania z internetu, zabawy edukacyjne z „chustą animacyjną”, malowanie kredą na placu bibliotecznym „Książki naszych marzeń”.

Tworzyliśmy min. „Coś z niczego czyli cuda z odpadów” , przeprowadziliśmy warsztaty „Kraina filcu”. Na początku naszych spotkań rozmawialiśmy o bezpiecznych wakacjach, uzależnieniach oraz zagrożeniach ze strony dorosłych. Rozmowy te kończyły się pracami plastycznymi z udostępnionych materiałów. Prace takie dzieci wykonywały również po wysłuchaniu bajek Wiesława Drabika czytanych przez bibliotekarki. Bardzo podobał się również pokaz ogromnych baniek mydlanych, a wiele radości sprawiała możliwość wykonywania ich samodzielnie. Ponadto dzięki pomocy pani Ani, mamy dzieci korzystających z lata w mieście każde dziecko otrzymało balonowego zwierzaka . Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursach przeprowadzonych podczas Lata w bibliotece zostały nagrodzone. Codziennie też na dzieci czekał pyszny poczęstunek. Mali uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć, na które serdecznie zapraszamy w ferie zimowe.

Za organizację i przeprowadzenie Lata w bibliotece odpowiedzialne były Pani Jolanta Budziszewska –Rogalska i Izabela Mazińska