Rajd rowerowy pełen słońca
wtorek, 12 czerwca 2018 13:42

Kolejna niedziela z nasielską biblioteką.  10 czerwca , tradycyjnie , tym razem  w upalne samo   południe zebraliśmy się przed budynkiem biblioteki , aby wyruszyć na kolejny,  29 już rajd rowerowy. Słońce grzało od rana, ale nie przestraszyło najwierniejszych uczestników naszych rajdów. Krótko po godz. 12 grupa złożona z 42 cyklistów, podzielona na dwie grupy ruszyła ulicą  POW, przez Wągrodno, Budy Siennickie, Studzianki do  miejscowości Miękoszyn . Na miejscu czekał na nas mąż Pani sołtys Pan Radosław Wróblewski. Na terenie należącym do sołectwa czekało na nas przygotowane ognisko a na pobliskich stawach pływające  łabędzie . Pan Radosław przybliżył nam historie tej miejscowości oraz powiedział kilka słów o współczesnym życiu mieszkańców. Następnie  przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek. Lejący się z nieba żar nie pozwolił zbyt  długo rozkoszować się tym miejscem ( a szkoda , bo teren liczący ponad 10 ha jest cudowny). Wyruszyliśmy w drogę powrotną . I tu na wszystkich czekała miła , chłodna niespodzianka w postaci lodów śmietankowych i owocowych. Palce lizać! Droga powrotna wiodła przez pola i lasy ,w cieniu mazowieckich drzew.

Uczestnicy naszych rajów już dziś nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu, który zaplanowaliśmy na 1 lipca br.