Lato w bibliotece
wtorek, 10 lipca 2018 12:33

Jak co roku, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała niezwykle bogatą ofertę zajęć dla dzieci spędzających wakacje w mieście. W tym roku propozycji było „ co nie miara”.
W dniach 2,4,6 lipca w bibliotece tłumnie zbierały się dzieci, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjno-plastycznych, sportowych i konkursach. W dniu 2 lipca przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjno-plastyczne na temat  „Z przysłowiami za pan brat” . Uczestnicy lata w bibliotece mogli poszerzyć swoja wiedzę o przysłowiach, a następnie wykonać pracę plastyczną przy użyciu plasteliny. W kolejnym dniu odbył się kurs rysowania dla małych artystów. Dzieciaki były zdumione , jak w prosty sposób , często za pomocą kółek i kresek mogą powstać piękne ilustracje. Mali ilustratorzy mieli możliwość przyozdobić swoja pracę.
Ostatniego dnia  zajęć rozmawialiśmy o bezpiecznych wakacjach, o tym jak należy się zachowywać i na co zwracać szczególną uwagę podczas wakacyjnych wyjazdów. Przypomnieliśmy sobie również numery telefonów alarmowych do poszczególnych służb. Po zakończonej rozmowie mali uczestnicy lata w bibliotece wykonali pracę plastyczną  dowolną metodą z udostępnionych materiałów.
Każdego dnia naszych spotkań bibliotekarki czytały dzieciom bajkę , bawiliśmy się wspólnie chustą animacyjną oraz przy sprzyjającej  słonecznej pogodzie przenosiliśmy się  na świeże powietrze grając w piłkę i inne zabawy ruchowe. Tradycyjnie nie zabrakło  słodyczy oraz soczków owocowych.