Zima w mieście.
sobota, 02 lutego 2019 10:13

Jak co roku, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała niezwykle bogatą ofertę zajęć dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście. W tym roku propozycji było „ co nie miara”.
W dniach 28 stycznia oraz 1 i 4 lutego w bibliotece tłumnie zbierały się dzieci, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjno-plastycznych oraz kreatywnych . Każdego dnia na rozpoczęcie zajęć przygotowane były pogadanki. Ich tematem  były: bezpieczne ferie, jak unikać niebezpiecznych używek, niebezpieczeństwo ze strony osób obcych oraz w zdrowym ciele zdrowy duch. Do dyspozycji  była cały czas pracownia internetowa.  Codziennie mali uczestnicy bawili się grami planszowymi, układaniem puzzli oraz chustą animacyjną.  Podczas zajęć  tworzyliśmy min.: grę planszową, gniotki-zabawki pozwalające uwolnić swoje emocje oraz wspólnie „ulepiliśmy bałwana - z plastikowych kubków” . Wszystkie wykonane prace można podziwiać  do końca ferii w czytelni biblioteki.
Codziennie też na dzieci czekała gorąca herbata, słodki poczęstunek oraz pizza. Wszystko to,oraz materiały na zajęcia zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii na rok 2019. Mali uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć, na które serdecznie zapraszamy w wakacje.
Za organizację i przeprowadzenie Lata w bibliotece odpowiedzialne były Pani Jolanta Budziszewska –Rogalska i Izabela Mazińska
(bibl)