Walentynki w bibliotece
sobota, 16 lutego 2019 09:18

W dniu 15 lutego bibliotekę odwiedziła klasa II  z wychowawczynia panią Ewą Boczkowską ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku, by wspólnie poddać  się zachodniej modzie i świętować Walentynki. Walentynki to święto zakochanych przypadające 14 lutego. Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem św. Walentego w latach 90-tych XX wieku. Walentynkowe spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej rozmowy na temat historii Walentynek, o tym, że jest to doskonała okazja, aby okazać swoją miłość i wdzięczność rodzicom, dziadkom, kolegom, a następnie dzieci z zapałem odpowiadały na zagadki dotyczące bajkowych par . W drugiej części  roziązywalismy walentynkowe  krzyżówki oraz łączyliśmy w pary bajkowych bohaterów. Radości  i śmiechu było przy tym co nie miara. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane naklejkami i czerwonymi balonami.