Jak wiosnę witano w bibliotece?
sobota, 30 marca 2019 09:05

W dniu 20 marca w przeddzień kalendarzowego dnia wiosny do biblioteki zawitały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nasielsku  z wychowawczynią Panią Dorota Fijalską .  Na początku spotkania dzieci zostały podzielone na grupy tworzące pory roku adekwatne do daty urodzenia dzieci i tak utworzyły się cztery grupy : wiosenna, letnia, jesienna i zimowa. Następnie uczniowie zostali wprowadzeni w temat wiosny, zmian  zachodzących w przyrodzie  i wyglądzie najbliższego otoczenia.  Nasi goście swobodnie wypowiadali się na temat marcowej pogody, a następnie rozmawialiśmy o kwiatach, krzewach i ptakach, które zwiastują nam przyjście tej pięknej pory roku. Po niezwykle miłym wstępie przeszliśmy do zabaw ruchowych. Pani Iza czytała tekst dotyczący czynności wykonywanych wiosną w ogrodzie a zadaniem dzieci było ich naśladowanie. Dużo śmiechu sprawiło udawanie  odgłosów i sposobu poruszania się zwierząt. Na koniec spotkania nadszedł czas na wiosenne zagadki oraz rozdanie słodkiego upominku oraz bociana do kolorowania. Powitanie wiosny przebiegło w niezwykle ciepłej i miłej atmosferze.