Cała Polska czyta dzieciom w bibliotece.
piątek, 31 maja 2019 10:43

Jak co roku, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w  Nasielsku włącza się do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, czyli kampanii społecznej rozpoczętej w czerwcu 2001r. przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”  mającej na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego  rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie, codziennie! jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
W tym roku, nasze hasło przewodnie brzmi „Cała Polska Czyta w Bibliotekach”, w związku z tym zapraszaliśmy uczniów na czytanie głównie do biblioteki. Odwiedzili nas uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Pod Fiołkami”, Szkoły Podstawowej nr 1 w Nasielsku, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku oraz przedszkolaki i klasa „0” ze Szkoły Podstawowej w Dębinkach.
Zgodnie z tradycją naszej placówki, udaliśmy się również do urzędu miejskiego, gdzie uczniom klasy „II” ze Szkoły Podstawowej nr 2 czytał pan Andrzej Wójciak – pracownik wydziału administracji i nadzoru. Podczas czytania swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Nasielska – pan Bogdan Ruszkowski, który zaprosił dzieci do swojego gabinetu, odpowiadał na zadawane przez nie pytania i obdarował je drobnymi upominkami. Natomiast z uczniami klasy „II” Szkoły Podstawowej nr 1 wybraliśmy się do Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Mazowieckim, filia Nasielsk, gdzie bardzo ciepło i serdecznie przyjęła nas pani Julita Kamińska – dyrektor oddziału, która przeczytała dzieciom fragment  książki i także wręczyła upominki.
Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” potrwa jeszcze przez cały miesiąc czerwiec. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału, wszelkie informacje pod numerem telefonu 23 69 12 552.