Książki o zwierzętach.
piątek, 16 sierpnia 2019 12:06

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Nasielsku zaprasza dzieci i młodzież do korzystania z bogatej oferty książek o zwierzętach, których stale przybywa na bibliotecznych półkach. Miłośnicy zwierząt, zarówno ci najmłodsi, jak i troszkę starsi na pewno znajdą coś dla siebie. Jedną z najpopularniejszych autorek książek o zwierzętach, które podbijają serca młodych czytelników jest brytyjska pisarka Holly Webb. Bohaterami jej krótkich opowiastek są najczęściej małe dziewczynki, którym towarzyszą przyjaciele – psy, koty, króliki i chomiki i którym one pomagają. Dotychczasowo wydane książki Holly Webb zostały zebrane w kilka serii – w tym m.in. „Zaopiekuj się mną”, „Mój niesforny szczeniak” czy „Na ratunek!”. Kolejną, równie znaną i lubianą autorką bestsellerowej serii „Magiczny piesek” i „Magiczny kotek” jest Sue Bentley. W książkach dla dzieci autorstwa Sue Bentley nie brakuje zwierząt i wróżek. Z kolei w książkach Tiny Nolan  z serii „Na pomoc zwierzakom” zagubione, porzucone i zaniedbane zwierzęta  trafiają do schroniska „Cichy kąt”. Ewa i Karol Mareccy, głowni bohaterowie, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia się nowe zwierzę, które potrzebuje ich pomocy. Uwielbiane przez młodych czytelników są również książki Agnieszki Stelmaszyk z serii „Kto mnie przytuli?”, które oczarują wszystkich przyjaciół zwierząt. Pieski i kotki, o których opowiadają mieszkały kiedyś w schronisku dla zwierząt – w Przytulisku. Marzyły o rodzinie, o domu i o tym, że ktoś je pokocha. Oprócz dużego wyboru literatury pięknej, posiadamy również książki popularno-naukowe o zwierzętach.  Zapraszamy serdecznie do korzystania z bogatej oferty książek dla dzieci i młodzieży.