Mikołaki w bibliotece.
piątek, 06 grudnia 2019 11:39

6 grudnia w Miejsko-Gminnej  Bibliotece w Nasielsku odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z wychowawczynią Panią Beatą Białorucką. Miała ona na celu przybliżenie zwyczajów i tradycji związanych z Wigilią i świętami Bożego Narodzenia. Dzieci wysłuchały bibliotecznej Mikołajki, która przedstawiła min.  opowieści o Św. Mikołaju i o dawnych zwyczajach świątecznych oraz wiersze świąteczne. Nie zabrakło również dowcipów: ”Piotruś pyta Krzysia: Dlaczego chcesz aby święty Mikołaj przyniósł Ci dwa komplety kolejki elektrycznej? Bo ja też się chcę się bawić kiedy tatuś jest w domu”.  Podczas  spotkania miała miejsce burzliwa dyskusja na temat „czy Św. Mikołaj istnieje naprawdę”.  Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, gdyż w drzwiach biblioteki pojawił się osobiście Mikołaj z  prezentami dla dzieci. Zapewnił  o większych podarkach, które znajdą się pod choinką w dzień wigilijny. Po zakończeniu spotkania nawet te dzieci, które miały wątpliwości co do istnienia Mikołaja, wyszły  przekonane, iż  Św. Mikołaj istnieje naprawdę.