Nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży
Wpisany przez Jolanta R.
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:01

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nasielsku serdecznie zaprasza naszych Kochanych młodszych i najmłodszych Czytelników po nowości wydawnicze, które zostały zakupione z dofinansowania, jakie otrzymała nasza biblioteka w kwocie 10 769 zł, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Kierunku Interwencji 1.1  Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Specjalnie dla naszych najmłodszych czytelników zakupiliśmy książeczki z ruchomymi elementami, książki dźwiękonaśladowcze, interaktywne oraz książki aktywizujące z elementami dźwiękowymi, a także w formacie trójwymiarowym z krótkimi bajeczkami i historyjkami.
Dla dzieci uczących się czytać zakupiliśmy książki z serii „Przygoda z czytaniem” do nauki czytania metodą sylabową.
Naszych Kochanych młodszych czytelników zapraszamy po serię książek „Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz oraz serię „Doktor Proktor” Jo Nesbo, a także trzy najnowsze pozycje wydawnicze Marcina Pałasza: „Od ucha do ucha”, „Wszystko zaczyna się od marzeń” i „Straszyć nie jest łatwo”, a także „Czemu tata siedzi w garnku” Pawła Beręsewicza.
Miłośnicy gry Minecraft na pewno znajdą coś dla siebie, ponieważ specjalnie dla nich przygotowaliśmy trzydzieści dwa podręczniki, przewodniki i komiksy.
Młodzież zapraszamy po 5 tom Baśnioboru. Nowe Przygody „Smocza Straż” oraz „Wojnę cukierkową” autorstwa Brandona Mulla, a także kultową młodzieżową powieść „Outsiderzy”, którą Susan Eloise Hinton napisała mając niespełna szesnaście lat.
Zapraszamy serdecznie do biblioteki!