"Podaruj książkę ukraińskim dzieciom"
Wpisany przez Jolanta R.
wtorek, 13 września 2022 09:55

Miło nam poinformować Państwa, że nasza biblioteka zgłosiła się do projektu „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom” i otrzymała 13 książek dla dzieci w języku ukraińskim. Jest to projekt realizowany przez Instytut Książki i Fundację Metropolia Dzieci w celu zapewniania dzieciom z Ukrainy kontaktu z książkami napisanymi w ich języku ojczystym, a także wsparcia wydawców ukraińskich. Dzięki udziałowi w tym projekcie w naszej bibliotece powstała „ukraińska półeczka”, a zamieszczone na niej książki będą mogły trafić do szerszego grona odbiorców – dzieci i ich opiekunów, którzy potrzebują chwili wytchnienia i poczucia bezpieczeństwa odebranego im w wyniku wojny. Terapeutyczna moc książek została potwierdzona naukowo, naszym zadaniem jest pozwolić tej sile działać.