DKK dla dzieci
Wpisany przez Jolanta R.
środa, 21 września 2022 13:25

W piątek, 16 września odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. DKK to wspólny projekt Instytutu Książki, urzędów marszałkowskich oraz bibliotek wojewódzkich z całej Polski adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Ideą projektu jest wzbudzenie w czytelnikach chęci rozmawiania o przeczytanych książkach, uczestniczenia w przedsięwzięciach kulturalnych, spotkaniach z ludźmi kultury a przede wszystkim integracji.
Podczas spotkania wspólnie z klubowiczami odczytaliśmy fragment książki „Szkolne przygody Mikołajka” napisaną przez Rene Gościnnego, a zilustrowaną przez Jean-Jacques`a Sempe. Jest to świetnie i z ogromnym poczuciem humoru napisana lektura dla dzieci. Opowiada o tradycyjnej szkole, w której jest pełno przygód i pojawiają się pierwsze prawdziwe przyjaźnie. Książka ta zainspirowała naszych kochanych, małych klubowiczów do dyskusji na temat ich szkolnych przygód, niezapomnianych wydarzeń i pierwszych przyjaźni.
Podczas kolejnego spotkania DKK dla dzieci, które odbędzie się w październiku zapoznamy się z przygodami „Detektywa Pozytywki”. Już dzisiaj serdecznie na nie zapraszamy!