Home
Polecamy najmłodszym
Wpisany przez Jolanta R.   
poniedziałek, 13 marca 2023 15:44

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nasielsku serdecznie poleca naszym kochanym najmłodszym Czytelnikom książki obrazkowe (czyli w postaci picturebooka) Rachel Bright, autorki i ilustratorki rosnącej kolekcji nagradzanych i bestsellerowych książek dla dzieci, które zostały przełożone na 15 języków.

„Wilk, który się zgubił" to piękna historia, dzięki której dzieci dowiedzą się, jak ważne jest opiekowanie się mniejszymi i słabszymi. Ta książka w uroczy sposób przekaże im bardzo wartościową treść. Rymowana opowieść idealnie nadaje się do wspólnego czytania z dzieckiem, a także do samodzielnej lektury, jeśli pociecha radzi już sobie z tą czynnością. Treść wzbogacona jest o przepiękne ilustracje, które wraz z nią tworzą wspaniałą całość.

„Wiewiórki, które nie chciały się dzielić" to  zabawna i pouczająca opowieść o tym, że prawdziwe szczęście można odnaleźć, gdy dzieli się je z innymi. Wspaniałe ilustracje są w niej podstawą do snucia historii pełnych humoru i ważnych, życiowych refleksji. Sprawia to, że książka wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Ćwiczy koncentrację oraz pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie. Treść książeczki idealnie nadaje się do wspólnego czytania z rodzicem i stanowi doskonałą okazję do rozmów na różne istotne tematy.

„Mysz, która chciała być lwem" to opowieść o tym, że bycie małym nie jest łatwe… Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się dużym problemem. Dochodzi do wniosku ,że jedynym stworzeniem, które może jej pomóc, jest wielki i groźny lew. Kiedy zbiera się na odwagę, by poprosić go o lekcje ryczenia dzieje się coś, co całkowicie ją zaskakuje. Okazuje się, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze.

„Koala, który się trzymał" to doskonała historia ukazująca przełamanie strachu i doświadczenie czegoś zupełnie innego i niespodziewanego. Misie koala to sympatyczne stworzonka, które uwielbiają drzewa i to właśnie na nich spędzają najwięcej czasu. Mimo to czasem przychodzi im je opuścić i zejść na ziemię… Czy faktycznie po zejściu na ziemię wszystko okaże się przerażające, jak miś sobie wyobrażał? A może stanie się coś innego i zaskakującego?

„Wieloryb, który chciał więcej" to rymowana opowieść poruszająca tematykę przyjaźni oraz empatii, a przy tym zachęcająca najmłodszych do tego, że warto dzielić się z innymi. Czytanie historyjki umilają śliczne ilustracje, przyciągające spojrzenia bogactwem wspaniałych kolorów.

Do zobaczenia w bibliotece!