Home DKK

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie przeczytanych książkach oraz kształtuje przekonanie, iż nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem Klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie.

Dyskusja nad książką z innymi czytelnikami umożliwia poszerzenie horyzontów literackich, kształtuje niezależną myśl krytyczną. Dyskusyjny Klub Książki poprzez swoją działalność podnosi rangę czytelnictwa i książki wobec innych konkurencyjnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Oczywiście, klub nie jest zamknięty – każdy jest mile widziany na spotkaniach, nawet jeśli nie udało mu się przeczytać/dokończyć/dostać książki, wokół której toczą się rozmowy – wiadomym jest, że nie wszystkie propozycje muszą przypaść każdemu do gustu. Nie ma ograniczeń wiekowych, tematycznych – najważniejszym celem klubu jest umożliwienie spędzenia kilku chwil z osobami, które lubią czytać.

W naszej bibliotece działa DKK dla Dorosłych jaki i dla Dzieci.

Serdecznie zapraszamy