Home Aktualności
Wakacyjny pupil – warsztaty kreatywne Drukuj
czwartek, 07 lipca 2022 14:01

Poniżej prezentujemy Państwu fotorelację z drugich zajęć Lata w mieście z biblioteką, podczas których uczestnicy dwóch grup wykonali przepiękne, pierzaste wakacyjne pupile - ruchome marionetki.

 
Czytamy dzieciom w Gospodarstwie Państwa Kowalskich w Winnikach Drukuj
wtorek, 12 czerwca 2018 12:23

W dniu 04.06.2018 roku biblioteka wybrała się na zaproszenie Państwa Hanny i Krzysztofa Kowalskich do ich Gospodarstwa Agroturystycznego w Winnikach. Przyłączyli się oni do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Nasze czytanie połączone bvło z piknikiem rodzinnym klasy II a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nasielsku. Po wysłuchaniu bajki, oraz konkursie dzieci kontra rodzice na czytanie bajki logopedycznej :”Bajka o gdybaniu” dzieci wraz z rodzicami zagrały w dwa ognie. Następnie odbyły się konkursy: piosenki , w przeciąganiu liny oraz biegi w workach. Po wspólnym posiłku, (kiełbaski z grilla)wszyscy bawili się przy skocznej muzyce.

 

 

 


 

 
Otwarcie Muzeum Drukuj
piątek, 26 października 2012 12:46

W dniu 20 sierpnia 2010r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej o godzinie 13.00 nastąpiło otwarcie wystawy „Rok 1920”. Jako pierwszy przemówił kustosz Stanisław Tyc, który wygłosił referat dotyczący 1920 roku w Gminie Nasielsk. Tuż po nim głos zabrała Radna Sejmiku Województwa – Pani Maria Kowalska, która wręczyła na ręce Pana Stanisława Tyca – medale pamiątkowe z okazji 90. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej nad Wkrą. W dalszej kolejności głos zabrał Burmistrz Nasielska – Pan Bernard Dariusz Mucha, który pogratulował pomysłu i zaznaczył, że otwarcie wystawy to ważne wydarzenie w naszej lokalnej społeczności.
Następnie odbyło się przecięcie wstęgi, którego dokonali Pani Maria Kowalska – Radna Sejmiku Województwa, ks. Tadeusz Jabłoński, Pan Dariusz Bernard Dariusz Mucha – Burmistrz Nasielska oraz Pan Stanisław Tyc – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej.

Zaproszeni goście weszli do środka i oglądali wystawę wsłuchując się w głos kustosza, który przedstawiał eksponaty. Zaznaczył, iż jest to dobry zaczątek do powstania muzeum, w którym można byłoby eksponować nasielską historię. Na gości czekała księga do której mogli złożyć pamiątkowy wpis. Jako pierwszy wpis złożył Burmistrz Nasielska – Pan Bernard Dariusz Mucha.

Muzeum Ziemi Nasielskiej czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16.00.

Więcej…