Home Rajdy Rowerowe
Zapraszamy na kolejny rajd rowerowy z Biblioteki
wtorek, 30 sierpnia 2016 15:00

 
„To już 15 rajd”
poniedziałek, 11 lipca 2016 00:00

W niedzielę 10 lipca 2016 roku odbył się kolejny rajd rowerowy „Od Wschodu do Zachodu”. Tym razem trasa rajdu wiodła do miejscowości Gadowo, Dobra Wola i Nowa Wrona. Aby uatrakcyjnić trasę przejazdu, przejechaliśmy wśród pięknych malowniczych sosnowych lasów położonych nad rzeką Wkrą posiadających niekwestionowane walory rekreacyjne, do Jońca aby później przez Popielżyn Zawady dotrzeć do celu naszej wyprawy - Dobrej Woli. Trasa okazała się dość długa i wyczerpująca, liczniki zamontowane na rowerach naszych uczestników wskazały 43 km. Jednak postaraliśmy się aby nikt nie był za bardzo strudzony, co 5 km robiliśmy postoje na leśnych polanach. W celu wzmocnienia sił najmłodszych obdarowano ich batonami. W gościnnej Dobrej Woli powitali nas gospodarze pikniku państwo Sot. Ich gospodarstwo tak jak i wiele innych położone jest malowniczo nad wijąca się Wkrą. Tu czekał na nas zasłużony odpoczynek przy pachnącej grilem kiełbasce oraz słodkich lizakach. Nie zabrakło również wzorem pozostałych rajdów informacji dot. historii oraz współczesnego życia odwiedzanych miejscowości. W tym miejscu warto wspomnieć , iż odwiedziliśmy już 26 sołectw naszej gminy, eksponując tym samym najbardziej ciekawe miejsca, piękno mazowieckiego krajobrazu oraz regionalną jakże bogatą historię.

Więcej…
 
Rajd Rowerowy
niedziela, 15 maja 2016 15:37

Rajd rowerowy przez: Andzin, Cieksyn, Wiktorowo, Malczyn, Ruszkowo, Mokrzyce Wł.

W niedzielne południe 15 maja wyruszył kolejny rajd rowerowy zorganizowany przez nasielską bibliotekę. Była to jedna z kilku atrakcji tego świątecznego dnia, stąd tez towarzyszyły organizatorom obawy czy dopiszą potencjalni entuzjaści dwóch kółek? Niestabilna, wietrzna pogoda nie sprzyjała gremialnemu udziałowi nasielszczan w tej sportowej i edukacyjne imprezie. A jednak przybyli ci najlepsi i najbardziej wytrwali, a ich liczba przekroczyła 50 osób. Tym razem celem wyprawy były takie wsie jak: Andzin, Cieksyn, Wiktorowo, Malczyn, Ruszkowo i Mokrzyce Włościańskie .Zrazu kolorowy peleton poruszał się ulicami naszego miasta, następnie przez Kosewo i Łyczno dojechaliśmy do Konar, gdzie zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek – dzieci w celu wzmocnienia sił otrzymały kokosowe batoniki, wyjątkowo smaczne po kilkukilometrowym wysiłku. Równe asfaltowe drogi ustąpiły miejsca leśnym wertepom , które poprowadziły nas do Andzina. Tu przywitała nas sympatyczna sołtys – pani Bogusława Jadczak, przedstawiając cyklistom współczesne oblicze miejscowości położonej wśród sosnowych lasów. Nasz przewodnik po historii dr Stanisław Tyc mówił przeszłości Andzina. Ruszyliśmy dalej aby po kilku kilometrach zrobionych w kierunku południowym znaleźliśmy się w Cieksyn, gdzie oczekiwał na nas przedstawiciel zarówno rady sołeckiej jak i Stowarzyszenia Dolina Wkry – pan Andrzej Sztabnik. Szczegółowo przedstawił nam historie tej mobilnej miejscowości oraz obecne atrakcje turystyczne okolicy. Żegnając Cieksyn, skierowaliśmy się w strine pobliskiego Wiktorowa, gdzie czekało nas zasłużone ognisko w gościnnym folwarku konnym państwa Katarzyny i Jana Ratajczaków. W scenerii końskiej galopady, przy akompaniamencie rżenia rumaków mogliśmy posilić się soczystymi kiełbaskami. Para właścicieli opowiadała nam o stadninie i jednocześnie przedstawiła ofertę sportów hipicznych dostępnych w folwarku. Na zakończenie pikniku odśpiewaliśmy tradycyjne „sto lat” małej Zosi , uczestniczce rajdu, która akurat obchodziła swoje imieniny.

Więcej…
 
Rajd rowerowy z kl. III ze S.P. w Dębinkach
piątek, 25 września 2015 00:00

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców miasta i gminy Nasielsk Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nasielsku zorganizowała w dniu  25 września rajd rowerowy dla uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej w Dębinkach. Współorganizatorem imprezy był Wydział Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich  Urzędu Miejskiego w Nasielsku. Pani Kierownik  Jadwiga Szymańska zaopatrzyła rowerzystów w kamizelki, które zostały rozdane na początku.W rajdzie udział wzięło łącznie z rodzicami 25 osób. Trasa rajdu prowadziła z Dębinek przez Czajki Ruszkowo-Malczyn do Konar, gdzie zostaliśmy przyjęci przez Sołtysa Pana Jarosława Rudnika. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy się o godz. 10. zbiórką na placu przez szkołą.

Więcej…
 
Rajd Rowerowy - „Od wschodu do Zachodu”
niedziela, 13 września 2015 00:00

Rajd rowerowy przez: Pniewską Górkę, Głodowo, Kędzierzawice, Pianowo, Broninek.

W niedzielę 13 września odbył się kolejny 11 już rajd rowerowy z cyklu w Krainie Nasielskiego Prawdzica  organizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną  . Tym razem ruszyliśmy z siedziby biblioteki kierując się na Pniewską Górkę., gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez Panią sołtys Barbarę Kosewską, która pełni tę funkcje od 27 lat. Pani Basia częstowała uczestników rajdu cukierkami oraz zimnymi napojami, opowiadała również o współczesnej Pniewskiej Górce i planach na przyszłość tego nasielskiego przedmieścia. Nasz przewodnik po historii dr Stanisław Tyc przedstawił dzieje miejscowości poczynając od pierwszych śladów osadnictwa aż po współczesne. Pogoda jak zwykle nam sprzyjała zachęcając do pokonania kolejnego etapu podróży do Głodowa Wielkiego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2