Home Rajdy Rowerowe Rajd rowerowy z kl. III ze S.P. w Dębinkach
Rajd rowerowy z kl. III ze S.P. w Dębinkach
piątek, 25 września 2015 00:00

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców miasta i gminy Nasielsk Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nasielsku zorganizowała w dniu  25 września rajd rowerowy dla uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej w Dębinkach. Współorganizatorem imprezy był Wydział Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich  Urzędu Miejskiego w Nasielsku. Pani Kierownik  Jadwiga Szymańska zaopatrzyła rowerzystów w kamizelki, które zostały rozdane na początku.W rajdzie udział wzięło łącznie z rodzicami 25 osób. Trasa rajdu prowadziła z Dębinek przez Czajki Ruszkowo-Malczyn do Konar, gdzie zostaliśmy przyjęci przez Sołtysa Pana Jarosława Rudnika. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy się o godz. 10. zbiórką na placu przez szkołą.

Spotkaliśmy się z uczniami , wychowawczynią  Panią Bożeną Pietrzak oraz z rodzicami i po krótkim omówieniu programu ruszyliśmy w trasę .Nasi trzecioklasiści  wykazali się dużą wytrzymałością i dorosłym ciężko było utrzymać ich tempo. Po przejechaniu 15 km dotarliśmy do gościnnych Konar , gdzie został nam udostępniony plac wraz ze świetlica wiejską. Dzieci mogły korzystać z placu zabaw i linowej zjeżdżalni, która cieszyła się największą popularnością. Jak przystało na rajdy biblioteczne nie zbrakło pieczenia kiełbasek oraz małego co nieco dla dzieci w postaci batoników i soczków. Na miejsce postoju dotarła do nas również Pani Jadwiga Szymańska, która przygotowała dla dzieci krótki quiz ekologiczny. Uczniowie wykazali się  dużą wiedzą. W nagrodę otrzymali smycze oraz odblaski. Panie bibliotekarki Izabela Mazińska i Jolanta Budziszewska-Rogalka rozdały dzieciom wycinanki do prac plastycznych.  Na zakończenie rodzice z koszy piknikowych wyciągnęli przepyszne ciasto ,które skosztowaliśmy ze smakiem. Nasza impreza zakończyła się o godz. 14.